Оцінювання та моніторинг успішності

Протягом навчання проводиться поточний та підсумковий контроль знань. Підсумковий контроль проводиться в кінці першого та другого семестрів і здійснюється за допомогою комплексного контрольного завдання або тестування. Оцінювання результатів навчання учнів 4-9 класів профільної Школи образотворчого мистецтва курсу теоретичних дисциплін здійснюється з використанням 12-бальної системи (шкали), а його результати позначена цифрами від 1 до 12. Обов'язковим є підведення підсумків освітньої діяльності вихованців за семестр і навчальний рік, доцільність якого обумовлена оцінюванням навчальних досягнень, якістю засвоєння навчального матеріалу та рівнем виконання навчальних програм.

Практичні заняття курсу проводяться у формі самостійних робіт учнів з репродукціями за творами образотворчого мистецтва, тестувань, контрольних робіт, підготовки презентацій, повідомлень учнів з питань культури та мистецтва.

Теоретичні заняття курсу передбачають вивчення матеріалу з основних тем програми. Завдання практичних занять передбачають творчий підхід учнів до освоєння мистецтвознавчих знань, оволодіння навичками комплексного мистецтвознавчого мислення. Використання на практичних заняттях ігрових елементів — кросвордів, тестів, логічних завдань та вправ, схем, сприятиме активному засвоєнню навчального матеріалу.

Доцільним є використання у навчальному процесі якісних репродукцій творів мистецтва, мультимедійних презентацій як візуального ряду до теоретичних занять. Активному засвоєнню теоретичного матеріалу і розвитку естетичної культури сприятимуть відвідування виставок в музеях і галереях міста, участь у виставках, написання учнями відгуків і рецензій.

Підсумковий контроль знань курсу "Методика написання творчих робіт" відбувається у вигляді відкритого захисту згідно обраної учнем теми, дослідження якої відбувалося протягом начального року. Захист випускних робіт учнів 9 класів проводиться в Рівненському міському Палаці дітей та молоді. Дата і години захисту попередньо обумовлюються. Члени комісії попередньо ознайомлюються із змістом випускних робіт. Тривалість захисту однієї випускної роботи не повинна перевищувати 7-10 хвилин. Під час виступу учня демонструється наочний матеріал. У своєму виступі учень повинен сформулювати мету та завдання, які він ставив перед собою, стисло викласти зміст роботи та розкрити висновки за результатами дослідження.

Учні, які подали випускну роботу, що не відповідає встановленим вимогам, до захисту не допускаються. Результати захисту оголошуються в той же день.

Під час освітнього процесу також використовуються тестові завдання різного рівня складності (множинний вибір, текстова відповідь, упорядкування, встановлення відповідності тощо), що дає можливість в он лайн форматі здійснювати як поточний так і підсумковий контроль навчальних досягнень вихованців профільної Школи образотворчого мистецтва Рівненського міського Палацу дітей та молоді.


Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати